Z Basią znamy się od 5 lat, nasza znajomość zaczęła się od pracy w tej samej firmie. Przeszłyśmy wtedy wspólnie drogę transformacji organizacji w stronę Agile. Nie było łatwo, ale myślę, że z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że nam się to udało. Oczywiście nie byłyśmy same! Pracowałyśmy wówczas w pięcioosobowym zespole Scrum Masterów nastawionych na zmianę. Już wówczas intensywnie dzieliłyśmy się materiałami znalezionymi w sieci, czy książkami.

Pierwszy moment gorętszej współpracy to okres przygotowań do zdania certyfikatu Professional Scrum Master I. Basia miała wiele ciekawych notatek z różnych źródeł, z których korzystanie było czystą przyjemnością. W tym czasie narastała moja fascynacja związana nie tylko z Agile, ale i ze współpracą z Basią. Przez codzienne dawki wzajemnej motywacji coraz bardziej pogłębiałyśmy tajniki związane ze zwinnością. Wówczas też po raz pierwszy zakiełkował w naszych głowach pomysł – a może by tak zrobić coś razem?

MoveMent

MoveMent to nazwa naszego pierwszego wspólnego projektu, który nie wyszedł. Ba! On nawet nie miał szansy ujrzeć światła dziennego, bo poza kilkoma spotkaniami i małym researchem w temacie nic więcej się nie zadziało. Kiedy odkryłyśmy, że istnieje bardzo wiele grup, które organizują meetupy, spotkania, czy wspólnie wymieniają się wiedzą. Stwierdziłyśmy, że możemy zacząć mocniej udzielać się nie tylko na wrocławskiej, ale i ogólnopolskiej arenie. Wtedy też trafiłyśmy na slacka Agile Coach Camp, gdzie miałyśmy szansę poznać wiele ciekawych poglądów na różne tematy związane ze zwinnością.

Agile hunters

Pouczmy się razem o Agile

Krótko po tym przyszedł czas na wspólną naukę. Obie stwierdziłyśmy, że chcemy jeszcze bardziej zgłębić wiedzę nie tylko dotyczącą zwinnego wytwarzania oprogramowania, ale również poznać możliwości wykorzystania Scruma poza branżą IT. Tak zaczęły się wspólne wieczory, teorie, dyskusje. Jednocześnie, w naszych głowach zupełnie niezależnie kiełkował ten sam pomysł. Nie rozmawiałyśmy wówczas o nim, byłyśmy za bardzo skupione na uporządkowaniu wiedzy do nadchodzącego testu. Obie zdobyłyśmy kolejne potwierdzenie naszej wiedzy – certyfikat PSM II. Pełne satysfakcji uczciłyśmy egzamin lampką wina i w rezultacie Basia zaproponowała:

Patka! Załóżmy bloga

I tak oto zaczęły się nasze przygotowania. Spędziłyśmy wiele czasu na budowaniu koncepcji, na znalezieniu tego co nas wyróżnia, czy budowaniu road mapy naszej wizji. Kontynuowałyśmy też wspólne wypady na konferencje, wymieniałyśmy się poglądami i doświadczeniem. W międzyczasie zdecydowałyśmy się na pierwsze wspólne wystąpienie na Agile on the Boat , które jeszcze mocniej utwierdziło nas w przekonaniu, że tym razem się uda. I tak oto mamy zaszczyt i ogromną radość zaprosić Was do zgłębiania zakamarków naszej internetowej przestrzeni, która po ponad 8 miesiącach przygotowań ujrzała światło dzienne!

Więcej o nas możecie dowiedzieć się w zakładce O nas lub na naszych profilach Linkedin: