Rozpoczynamy nowy rok 2021! Pewnie większość z nas powie ‘w końcu’! 2020 był dla wszystkich pełen wyzwań, czasem lepszych, czasem gorszych chwil. U nas z pewnością dużo się działo! Czas więc na krótkie podsumowanie :).

H1 2020

W pierwszej połowie roku, a nawet przez jego 9 pierwszych miesięcy pracowałyśmy nad autorskim testem. Test przygotowujący do egzaminów jest dostępny na Udemy i z pewnością pomoże Wam przygotować się do zdania certyfikatu. Obecnie materiał pokrywa zakres Professional Scrum Master i Professional Scrum Product Owner (stara wersja Scrum Guide, ale niebawem dostosowanie!). 

Udemy

Kontynuowałyśmy również współpracę z TIMM magazynem, publikując kilka pozycji na łamach ich stron. 

Styczeń

Basia gościła w podcaście Escola Mobile, gdzie opowiedziała o swojej pracy w CCC jako Product Owner zespołu aplikacji mobilnej. Wiecie, że w aplikacji CCC jest tinder dla butów?

Luty

Drugi miesiąc 2020 przyniósł nam pierwszy meetup – Śniadanie Project Managerów. Opowiadałyśmy o swoim doświadczeniu prowadzenia warsztatów przed i w trakcie pracy nad produktem. Wskazywałyśmy narzędzia i wspominałyśmy ciekawe sytuacje traktując je jako lessons learned.

Marzec

W marcu w ramach inicjatywy Girls in Tech Poland Patrycja podzieliła się swoimi wskazówkami dla przyszłych Scrum Masterów. Opowiedziała o swoich przemyśleniach i radach dla nowicjuszy – świetna lektura dla każdego startującego w Scrum!

źródło: Linkedin Girls in Tech

Kwiecień

Tuż po świętach wystąpiłyśmy z prelekcją “Remote od podszewki. Oczekiwania vs Rzeczywistość.” goszcząc w pierwszej i póki co ostatniej odsłonie meetupu HotFix. 

Maj / Czerwiec

W maju Basia opowiadała grupie starszych harcerek o organizacji siebie, realizacji celów i samorozwoju opierając się na wcześniej opisywanej teorii Trzy S (Trzy S jako narzędzie do oszczędzania i organizacji czasu).

W tych miesiącach bardzo intensywnie pracowałyśmy nad naszym kursem! Nawet ucierpiał na tym nasz blog i facebook ;).

H2 2020

W drugiej połowie roku było u nas równie intensywnie. Większość z nas myślała o wakacjach, a my o kursie i dalszym rozwoju! 

Lipiec / Sierpień

Dalsze prace nad testem i jego uruchomieniem pochłonęły nam ogrom czasu! Sprawiło nam to bardzo dużo radości i jednocześnie czułyśmy się jak na kursie 😉 – polecamy takie odświeżenie wszystkich aspektów pracy zwinnej! 

Przygotowanie do PSM I, PSPO I, CSM – nasze autorskie testy egzaminacyjne

W sierpniu Basia wystąpiła na konferencji Scrum Experience Day i opowiedziała o swoim doświadczeniu pracy w korporacji i drodze jaką przeszła by pokazać, że nawet w tak dużych organizacjach da się korzystać ze zwinnych praktyk z sukcesem.

Scrum Experience Day 2020
Scrum Experience Day 2020

Wrzesień

Po kilku miesiącach prac wypuściłyśmy na świat test pomagający przygotować do zdania PSM I, PSPO I, CSM i innych testów, które opierają się o podstawy Scruma.

Mamy dla Was niespodziankę! Jeśli chcesz dokonać zakupu naszych testów, kliknij w banner poniżej, a kod promocyjny obniżający cenę doda się do Twojego koszyka :). Daj koniecznie znać jak poszło!

Udemy
Kupon zaszyty w linku doda się automatycznie.

Październik

Basia ponownie wystąpiła w podcaście Escola Mobile, tym razem opowiadając o swoim doświadczeniu wypuszczenia produktu na zagraniczne rynki!

Listopad

Patrycja postanowiła poszerzyć swoją kolekcję certyfikatów, tym razem o Kanbanowe praktyki, zdając PSK I. To kolejna inspiracja dla nas do działania na tym polu! Szkolenie jest bardzo inspirujące. Basia również się nie nudziła :), bo rozpoczęła studia podyplomowe w kierunku bardziej klasycznych metod zarządzania. Poszerzamy horyzonty!

Prowadziłyśmy też meetup Agile Book Club opowiadając o książce Miłosza Białoszewskiego “Głaskologia”. Od tego wydarzenia i samego przygotowania stałyśmy się fankami głasków i tej formy zrozumienia motywacji. 

Uruchomiłyśmy nawet sztafetę! Basi egzemplarz wyruszył w drogę i wymieniamy się lekturą między sobą :). Chcesz dołączyć? Napisz do nas, a. my tymczasem dzielimy się mindmapą ze spotkania.

Grudzień

W ostatnim miesiącu roku rozpoczęłyśmy prace nad nowymi inicjatywami, konsultujemy, szkolimy i niebawem wrócimy z kolejnymi projektami! 🙂

Oczywiście wciąż dzieliłyśmy się naszymi przemyśleniami na łamach bloga, do którego regularnej lektury cały czas zachęcamy! Daj znać jeśli chcesz przeczytać artykuł na jakiś konkretny temat! 

Napisz do nas! Kontakt

Jaki był 2020, jaki będzie 2021?

Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że mimo pandemii koronawirusa nie zwolniłyśmy tempa. To był dla nas kolejny intensywny rok i z niecierpliwością czekamy na nowe wyzwania w 2021. Wchodzimy w trzeci rok naszej współpracy z ogromnym zapałem do działania, głowami pełnymi pomysłów i radością z tego, że możemy się dzielić tym, co dla nas ważne!

Na koniec naszego podsumowania chciałybyśmy Wam życzyć w nadchodzącym, nowym roku wielu inspirujących spotkań, wydarzeń i wszystkiego zwinnego! 

Basia i Patrycja