SZKOLENIE LIVE-ONLINE DLA SCRUM MASTERÓW

Chcesz zacząć swoją drogę zawodową jako Scrum Master? A może już stawiasz swoje pierwsze kroki i potrzebujesz wzmocnić swoją dotychczasową umiejętność wspierania Scrum Teamu?

Niezależnie od tego na jakim etapie jesteś, szkolenie Doskonały Scrum Master to świetna okazja do wejścia na drogę stania się liderem służebnym, jakiego każdy członek zespołu pracującego w Scrumie potrzebuje!

Dołącz do nas i podejmij wyzwanie intensywnej pracy grupowej w kierunku rozwoju najbardziej pożądanych umiejętności u Scrum Masterów!

DWA TERMINY DO WYBORU!

W najbliższej edycji szkolenia postanowiłyśmy dać Ci do wyboru dwie wersje terminu – we wrześniu, szkolenie jednodniowe w sobotę, a także w październiku dla tych, co wolą szkolenia w tygodniu. Podczas obu tych terminów gwarantujemy najwyższą jakość.

CO ZYSKUJESZ UCZĄC SIĘ OD EKSPERTEK?

Podczas szkolenia dzielimy się wypracowanymi przez lata technikami, pokazujemy proste sposoby i tłumaczymy elementy pracy Scrum Mastera w przystępny dla każdego sposób.

Możesz spodziewać się solidnej dawki wiedzy, która zostanie z Tobą na dłużej dzięki pracy grupowej i wspólnemu dążeniu do odnalezienia odpowiedzi.

Szkolenie prowadzimy na bazie swoich własnych doświadczeń. Od lat pełnimy role Scrum Masterek, Product Ownerek czy Agile Coachek. To sprawia, że znamy nie tylko teorię, ale i praktykę z pierwszej ręki.

Pokażemy Ci sprawdzone źródła, dzięki którym pogłębisz swoją wiedzę – bo mamy nadzieję, że wiesz, że Doskonały Scrum Master to nie wynik jednodniowego szkolenia!

POLECAJĄ NAS POPRZEDNI KURSANCI!

Najlepszym dowodem na to, że szkolenie spełnia swoje zadanie są opinie naszych kursantów. Na obrazku widzisz prawdziwe opinie osób biorących udział w edycji z lipca 2022. Wygląda obiecująco, prawda? 😎 Dołącz do kolejnej edycji i przekonaj się na sobie!

KOSZT SZKOLENIA

W cenie szkolenia otrzymasz:

 • ok. 8 godzin intensywnej pracy w grupie do 20 osób z dwiema doświadczonymi trenerkami.
 • Darmowy dostęp do testów pomagających w przygotowaniu do egzaminu PSM I naszego autorstwa.
 • Wskazówki do dalszego rozwoju, listę tematów wartych pogłębienia i dostęp do naszego zbioru polecanych materiałów.
 • Dostęp do zamkniętej grupy uczestników szkolenia na Linkedin, w której będziesz mieć możliwość wymiany wiedzy i dyskusji.

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE?

Szkolenie Doskonały Scrum Master przeznaczone jest dla każdej osoby, która chce zgłębić wiedzę na temat odpowiedzialności lidera służebnego w Scrum Teamie.

Szczególnie polecamy je:

 • Początkującym Scrum Masterom,
 • Liderom zespołów chcącym poznać odpowiedzialność Scrum Mastera,
 • Product Ownerom,
 • Developerom przygotowującym się do tej odpowiedzialności,
 • Managerom zespołów, które chcą pracować w Scrumie,
 • Project Managerom zmieniającym profil swojej pracy z zespołem na SMa.

Masz wątpliwości czy to szkolenie jest dla Ciebie?

Napisz do nas!

NA CZYM SKUPIA SIĘ SZKOLENIE?

Podczas spotkania poznasz szczegółowo odpowiedzialność Scrum Mastera, zastanowisz się nad jego codziennymi zadaniami, cechami i umiejętnościami jakie powinien posiadać. Znajdziesz także odpowiedź na pytanie czym Scrum Master różni się od klasycznego Project Managera.

Spojrzysz na Scrum Mastera także z perspektywy wspierania organizacji i promowania zwinnych zasad tworzenia produktów. Dowiesz się jak servant leadership w wykonaniu tej roli może przysłużyć się do rozwoju firmy.

Poznając zadania Scrum Mastera przejdziesz także przez fazy jego rozwoju w zespole i organizacji. Nauczysz się rozpoznawać poziom dojrzałości Scrum Teamu i dopasowywać do niej zachowania SMa.

Przyjrzysz się mitom jakie krążą wokół odpowiedzialności Scrum Mastera, jego relacji z członkami Scrum Teamu czy z organizacją. Poznasz które krążące po sieci memy i plotki mają w sobie nutę prawdy, a które nie mają z nią nic wspólnego.

Praca Scrum Mastera to także praca z doświadczonymi specjalistami w swoim fachu. Na szkoleniu dowiesz się co należy robić by Scrum Master wiedział jak z nimi pracować, ale także jak jego działania mogą im pomóc.

AGENDA SZKOLENIA

Poniżej w kilku punktach przedstawiamy Ci agendę szkolenia wraz z krótkimi opisami poszczególnych bloków tematycznych. Gdyby jednak nurtowało Cię coś jeszcze – na pewno znajdziemy na to czas! Zachęcamy także do kontaktu z nami przed rozpoczęciem szkolenia.

Wprowadzenie
do Agile i Scrum

Szkolenie rozpocznie moduł wprowadzający do zwinnego świata, który będzie stanowił środowisko naturalne dla każdego Scrum Mastera. Niezależnie w jak dużym, dojrzałym czy doświadczonym zespole SM ma okazję pracować, te podstawy są niezmienne.

Scrum Master
vs inni

W tej części spojrzysz na odpowiedzialność Scrum Mastera przez pryzmat innych ról, takich jak Project Manager czy Agile Coach. Przećwiczysz czym różnią się kompetencje wymagane na tych stanowiskach, jak współpracują i co je odróżnia.

Scrum Master w
zespole i organizacji

Scrum Master działa nie tylko w ramach swojego Scrum Teamu, ale także wspiera organizację (firmę) w dążeniu do lepszej adaptacji zwinnych zasad pracy. W tym bloku tematycznym dowiesz się o grupach zadań jakie ma Scrum Master w zespole, a jakie będzie realizował poza nim.

Antywzorce, fakty i mity, dojrzałość Scrum Mastera

Scrum istnieje na rynku już ponad 20 lat, a przez różnego typu implementacje i niewłaściwe podejścia narosło wokół niego i samego Scrum Mastera wiele mitów. Pojawiły się także niewłaściwe podejścia i postrzegania tej odpowiedzialności – na szkoleniu rozłożysz je na części pierwsze! Spojrzysz też na pracę SMa na różnych poziomach dojrzałości.

Narzędzia pracy Scrum Mastera

Przewodnik po Scrumie definiuje odpowiedzialności i ramy Scruma, ale nie daje złotego środka na implementację całej gamy elementów potrzebnych do pracy z zespołem czy produktem. W tej części poznasz najlepsze techniki, narzędzia, przydatne metryki i przykłady na ich wykorzystanie.

Jak zostać doskonałym Scrum Masterem?

Na koniec wspólnie z grupą spojrzysz na zdobytą wiedzę i odpowiesz samodzielnie na pytanie o to jak zostać dobrym Scrum Masterem. Posłuchasz o naszym doświadczeniu, potencjalnych ścieżkach i źródłach rozwoju. W podsumowaniu ocenisz jak zmierzyć to, czy jest się już doskonałym czy nie :).

FORMA SZKOLENIA

Oferowane przez nas szkolenie odbywać się będzie w formie zdalnej. Podczas spotkania zapewnione będą przerwy – kawowe i dłuższa z przeznaczeniem na obiad.

Będziemy korzystać z narzędzi takich jak Zoom i Mural. Każdemu uczestnikowi zaś przyda się dobre połączenie z internetem, kamerka i mikrofon.

TRENERKI

Agile Hunters to Basia i Patrycja – i w takiej właśnie kombinacji możesz nas spotkać na szkoleniu. Zapewniamy, że czas spędzony z nami przepełniony jest wiedzą, ale też dobrym humorem!

BARBARA ROGALA

Jestem Agile Coachem z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu efektywnych zespołów i wartościowych produktów. Pasjonuje mnie praca z ludźmi i wydobywanie z nich potencjału. Jak ryba w wodzie czuję się w obszarze układania procesów, organizacji i maksymalizacji efektywności pracy project managerów, scrum masterów i product ownerów. Gdzie tylko mogę promuję przywództwo służebne, bo uważam, że to klucz do bycia świetnym liderem i budowania niesamowitych zespołów. Z chęcią dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, nieustannie szukam możliwości rozwoju.

PATRYCJA GÓRKA

Jestem doświadczonym Scrum Masterem i Agile Coachem, ale przede wszystkim liderem, który wierzy, że nastawienie może zmienić naprawdę wiele. Dzięki odpowiedniemu podejściu nie potrzebujemy tytułów żeby osiągać nieszablonowe rezultaty. To nasza motywacja sprawia, że możemy usprawniać zarówno organizacje jak i współtworzyć produkty, których naprawdę potrzebują użytkownicy. Uwielbiam wspierać innych w ich rozwoju, pomagać odnaleźć im drogę do osiągnięcia swoich celów, potocznie zwanych marzeniami. Pasjonuje mnie praca z zespołami i różnorodność kulturowa. 

Więcej przeczytasz na stronie O nas.

POLECAJĄ NAS NAJLEPSI

O tym, że potrafimy przekazać wiedzę i doświadczenie, które mamy świadczą najlepiej słowa współpracujących z nami osób. Więcej rekomendacji znajdziesz na naszych profilach na Linkedin!

Współpraca z Basią i Patrycją to sama przyjemność. Dziewczyny od lat wspierają wrocławskie społeczności, takie jak np. GDG Wrocław i chętnie dzielą się wiedzą ze zwinnego świata, a co najważniejsze – robią to skutecznie. Pracując z Agile Hunters otrzymujesz zawsze aktualną i dobrze przekazaną wiedzę. 

Karol Wrótniak, Android & Flutter Developer, GDG Wrocław community lead

Agile Hunters to doświadczone trenerki, słuchaczki i mentorki. Posiadają wiedzę i praktykę potrzebną do zarządzania zespołami i zaszczepiania pasji do Scruma czy Agile w każdym środowisku. Podczas współpracy z Kiwee pokazały nam ścieżki działania, pomogły przy współpracy z klientami oraz w ulepszaniu procesów i definiowaniu nowych.

Anna Sawicka, CEO at Kiwee

Bardzo polecam współpracę z Patrycją i Basią! To doświadczone trenerki zarówno jeśli chodzi o formę warsztatów na żywo jak i online. Osobiście miałam okazję kilka razy uczestniczyć w prowadzonych przez nie wystąpieniach i interaktywnych szkoleniach i za każdym razem były one prowadzone na najwyższym poziomie. Wychodziłam z solidną porcją nowej wiedzy z danego zagadnienia, a jest to w moim przypadku nie lada wyzwanie, ponieważ już od wielu lat sama aktywnie działam w IT w agilowym świecie. Basia i Patrycja dbają także o to, aby po szkoleniach zaadresować potrzebę dalszego zgłębiania danego tematu proponując ciekawe, dodatkowe źródła wiedzy. Dzięki temu uczestnicy wychodzą z ich szkoleń z konkretnym planem działania odnośnie rozwoju w przyszłości.

Marta Stopyra, CEO at Digitally Her – w prostych słowach o IT

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 • Czy mogę zrezygnować ze szkolenia po dokonaniu wpłaty?
  • Rezygnacja ze szkolenia z pełnym zwrotem kosztów możliwa jest do 7 dni przed jego rozpoczęciem. Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie.
 • Jak długo potrwa szkolenie?
  • Szkolenie jednodniowe trwa 8 godzin, zaczyna się o 9:00 i kończy o 17:00. W tym czasie wliczone jest kilka przerw 5-10 minutowych i dłuższa przerwa na obiad (45 minut).
  • Szkolenie odbywające się wieczorami trwa 9 godzin (3 sesje po 3 godziny). Każdego dnia zaczyna się o 17:00 i kończy o 20:00. W tych blokach wliczone jest kilka przerw 5-10 minutowych i czas na odświeżenie rezultatów z dnia poprzedniego.
 • Nie mam doświadczenia w IT, czy szkolenie jest dla mnie?
  • Oczywiście! Szkolenie Doskonały Scrum Master jest dla osób początkujących, takich które dopiero wystartowały (ok. roku doświadczenia) swoją przygodę w zwinnym świecie lub podjęły swoją pierwszą pracę w tej roli.
 • Pracuję jako Scrum Master już kilka lat, czy szkolenie jest dla mnie?
  • Jeśli pracujesz jako Scrum Master kilka lat, to zapewne Twoja wiedza wykracza poza ramy tego szkolenia, ale jeśli widzisz w nim szansę do swojego rozwoju – zapraszamy!
 • Dopiero zdobywam wiedzę w zakresie Scruma, jak przygotować się do szkolenia?
  • Do szkolenia nie potrzebne jest większe przygotowanie, ale na pewno przyda się znajomość Przewodnika po Scrumie.
 • Czy termin szkolenia jest gwarantowany?
  • Minimalna liczba uczestników na szkoleniu to 6 osób, jeśli grupa się nie uzbiera poinformujemy o tym stosownie wcześniej. Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie.
 • Czy to szkolenie przygotowuje do egzaminu PSM I?
  • Egzamin PSM I wymaga dodatkowej wiedzy niż ta przedstawiona na szkoleniu – opisywany zakres obejumje rolę Scrum Mastera, zaś do PSM I należy znać także dobrze założenia innych odpowiedzialności i samego frameworku. Polecamy artykuł: Jak zdać egzamin PSM I, PSPO I lub CSM?

.