SZKOLENIE LIVE-ONLINE DLA SCRUM MASTERÓW/EK

Chcesz zacząć swoją drogę zawodową jako Scrum Master? A może już stawiasz swoje pierwsze kroki i potrzebujesz wzmocnić swoją dotychczasową umiejętność wspierania Scrum Teamu?

Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś, szkolenie Doskonały Scrum Master to świetny początek drogi do stania się liderem służebnym, jakiego każdy członek zespołu pracującego w Scrumie potrzebuje!

Dołącz do nas i podejmij wyzwanie intensywnej pracy grupowej, aby rozwinąć umiejętności najbardziej pożądane u Scrum Masterów.

TRZY TERMINY W 2023 ROKU

Szkolenia prowadzone przez nas odbywają się w soboty w godzinach od 9:00 do 17:00. W 2023 roku możesz wybrać jeden z trzech terminów, poniżej znajdziesz dokładne daty wraz ze statusem grup.

 • 11 marca 2023 (zapisy zamknięte)
 • 27 maja 2023 (zapisy zamknięte)
 • 21 października 2023 (zapisy zamknięte)

Status trwają zapisy oznacza, że zapisy na podany termin wciąż trwają i możesz dołączyć do szkolenia. Informacja grupa potwierdzona oznacza, że na podany termin uzbierała się już minimalna liczba uczestników i szkolenie na pewno się odbędzie. Jeśli zaś przy dacie widnieje zapis zapisy zamknięte, na dane szkolenie nie ma już miejsc.

CO ZYSKUJESZ, UCZĄC SIĘ OD EKSPERTEK?

Podczas szkolenia dzielimy się wypracowanymi przez lata technikami, pokazujemy proste sposoby rozwiązywania codziennych wyzwań i tłumaczymy elementy pracy Scrum Mastera w przystępny dla każdego sposób.

Możesz spodziewać się solidnej dawki wiedzy, która zostanie z Tobą na dłużej dzięki pracy grupowej i wspólnemu dążeniu do znalezienia odpowiedzi.

Szkolenie prowadzimy na bazie swoich własnych doświadczeń. Od lat pełnimy role Scrum Masterek, Product Ownerek czy Agile Coachek. To sprawia, że znamy nie tylko teorię, ale i praktykę z pierwszej ręki.

Pokażemy Ci sprawdzone źródła, dzięki którym pogłębisz swoją wiedzę — bo mamy nadzieję, że wiesz, że że doskonałym Scrum Masterem nie zostaje się po jednodniowym szkoleniu!

POLECAJĄ NAS POPRZEDNI KURSANCI!

Najlepszym dowodem na to, że szkolenie spełnia swoje zadanie, są opinie naszych kursantów. Na obrazku widzisz prawdziwe opinie osób biorących udział w spotkaniu z lipca 2022. Wygląda obiecująco, prawda? Dołącz do kolejnej edycji i przekonaj się na sobie!

KOSZT SZKOLENIA

W cenie szkolenia otrzymasz:

 • 8 godzin intensywnej pracy w grupie z dwiema doświadczonymi trenerkami.
 • Darmowy dostęp do zbioru naszych testów na Udemy. Pod tym linkiem znajdziesz aktualny spis kursów.
 • Dostęp do zebranych i sprawdzonych przez nas materiałów do dalszej nauki.
 • Certyfikat ukończenia szkolenia w wersji elektronicznej.
 • Pakiet na dobry start w nowej roli (przesyłkę-niespodziankę wysyłamy do kursantów po zakończeniu szkolenia 🤩).

Warsztat z Dawidem Chudkiem to nowość w naszej ofercie i jest dla wszystkich tych, którzy myślą o roli Scrum Mastera, ale nie wiedzą od czego zacząć. Podczas spotkania Dawid skupia się między innymi na takich aspektach jak:

 • jak zdobyć doświadczenie jako Scrum Master, nie będąc Scrum Masterem;
 • jak może wyglądać proces oraz jakiego wysiłku wymaga zmiana roli i przebranżowienie się;
 • jak powinno wyglądać CV dopasowane pod wybrane ogłoszenie o pracę;
 • jak skutecznie przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej;
 • jak zadbać o zbudowanie swojego wzierunku w internecie.

Warsztat z Dawidem odbywa się po zakończeniu szkolenia głównego, w wybranym przez uczestników wspólnym terminie.

Kim jest Dawid?

Scrum Master, podcaster, autor bloga na temat rozwoju osobistego, organizator regularnych spotkań w Krakowie dla sympatyków podejścia zwinnego. Jego misją jest zdefiniowanie rozwoju osobistego na nowo, wspierania ludzi w ich rozwoju i udowadnianie ze zmiana jest możliwa, niezależnie od tego w jakiej sytuacji się znajdujesz. Popularyzuje także używanie Scruma w życiu codziennym i przekazywanie wiedzy na temat dobrych praktyk, które mogą pomóc w przebranżowieniu się do pracy w IT.

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE?

Szkolenie Doskonały Scrum Master polecamy Ci jeśli jesteś:

 • początkującym Scrum Masterem/ką,
 • liderką/em zespołów chcącym poznać odpowiedzialność Scrum Mastera,
 • Product Ownerem/ką,
 • deweloperem/ką,
 • managerem/ką zespołów, które chcą pracować w Scrumie,
 • Project Managerem/ką zmieniającym profil swojej pracy z zespołem na Scrum Mastera/kę,
 • osobą przygotowującą się do przebranżowienia.

Masz wątpliwości, czy to szkolenie jest dla Ciebie?

Napisz do nas!

NA CZYM SKUPIA SIĘ SZKOLENIE?

Podczas spotkania poznasz szczegółowo zakres pracy Scrum Mastera, zastanowisz się nad jego codziennymi zadaniami, cechami i umiejętnościami jakie powinien posiadać. Znajdziesz także odpowiedź na pytanie czym Scrum Master różni się od klasycznego Project Managera.

Spojrzysz na Scrum Mastera również z perspektywy wspierania organizacji i promowania zwinnych zasad tworzenia produktów. Dowiesz się, jak przywództwo służebne w realizowaniu tej roli może przysłużyć się rozwojowi firmy.

Poznając zadania Scrum Mastera, prześledzisz także fazy jego rozwoju w zespole i organizacji. Nauczysz się rozpoznawać poziom dojrzałości Scrum Teamu i dopasowywać do niego zachowania Scrum Mastera.

Przyjrzysz się mitom, które krążą wokół odpowiedzialności Scrum Mastera, jego relacji z członkami Scrum Teamu czy z organizacją. Dowiesz się, które krążące po sieci memy i plotki mają w sobie ziarno prawdy, a które nie mają z nią nic wspólnego.

Praca Scrum Mastera to także praca ze specjalistami doświadczonymi w swoim fachu. Na szkoleniu przekonasz się, co należy robić, by Scrum Master wiedział, jak z nimi pracować, ale także jak jego działania mogą im pomóc.

AGENDA SZKOLENIA

Poniżej w kilku punktach przedstawiamy Ci agendę szkolenia wraz z krótkimi opisami poszczególnych bloków tematycznych. Gdyby jednak nurtowało Cię coś jeszcze – na pewno znajdziemy na to czas! Zachęcamy także do kontaktu z nami przed rozpoczęciem szkolenia.

Wprowadzenie
do Agile i Scrum

Szkolenie rozpocznie moduł wprowadzający do zwinnego świata, który będzie stanowił środowisko naturalne dla każdego Scrum Mastera. Niezależnie od tego, w jak dużym, dojrzałym czy doświadczonym zespole Scrum Master ma okazję pracować, te podstawy są niezmienne.

Scrum Master
vs inni

W tej części spojrzysz na Scrum Mastera przez pryzmat innych ról takich jak Project Manager czy Agile Coach. Dowiesz się m.in. na czym polega współpraca między nimi oraz co odróżnia te stanowiska.

Scrum Master w
zespole i organizacji

Scrum Master działa nie tylko w ramach swojego Scrum Teamu, ale także wspiera organizację (firmę) w dążeniu do lepszej adaptacji zwinnych zasad pracy. W tym bloku tematycznym opowiemy Ci o zadaniach Scrum Mastera zespole i organizacji.

Antywzorce, fakty i mity, dojrzałość Scrum Mastera

Scrum istnieje na rynku już ponad 20 lat. W tym czasie narosło wokół niego i roli samego Scrum Mastera wiele mitów, zaczęto stosować niewłaściwe podejścia, pojawiły się też błędne spostrzeżenia– na szkoleniu rozłożysz to wszystko na części pierwsze! Przeanalizujesz też pracę Scrum Mastera na różnych poziomach jego dojrzałości.

Narzędzia pracy Scrum Mastera

Przewodnik po Scrumie definiuje odpowiedzialności i ramy Scruma, ale nie daje złotego środka na implementację całej gamy elementów potrzebnych do pracy z zespołem czy produktem. W tej części poznasz najlepsze techniki, narzędzia, przydatne metryki i przykłady ich wykorzystania.

Jak zostać doskonałym Scrum Masterem?

Na koniec wspólnie z grupą, korzystając ze zdobytej wiedzy, odpowiesz na pytanie, jak zostać dobrym Scrum Masterem. Posłuchasz o naszym doświadczeniu, potencjalnych ścieżkach i źródłach rozwoju. W podsumowaniu ocenisz jak zmierzyć to, czy jest się już doskonałym czy nie :).

FORMA SZKOLENIA

Oferowane przez nas szkolenie odbywać się będzie w formie zdalnej. Podczas spotkania zapewnione będą przerwy – kilka kawowych i jedna dłuższa z przeznaczeniem na obiad.

Będziemy korzystać z narzędzi takich jak Google Meet i Mural. Każdemu uczestnikowi przyda się dobre połączenie z internetem, kamerka i mikrofon.

TRENERKI

Agile Hunters to Basia i Patrycja – i w tym właśnie duecie możesz nas spotkać na szkoleniu. Zapewniamy, że czas spędzony z nami przepełniony jest nie tylko wiedzą, ale też dobrym humorem!

BARBARA ROGALA

Jestem Agile Coachem z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu efektywnych zespołów i wartościowych produktów. Pasjonuje mnie praca z ludźmi i wydobywanie z nich potencjału. Jak ryba w wodzie czuję się w obszarze układania procesów, organizacji i maksymalizacji efektywności pracy Project Managerów, Scrum Masterów i Product Ownerów. Gdzie tylko mogę, promuję przywództwo służebne, bo uważam, że to klucz do bycia świetnym liderem i budowania niesamowitych zespołów. Z chęcią dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, nieustannie szukam możliwości rozwoju.

PATRYCJA GÓRKA

Jestem doświadczonym Scrum Masterem i Agile Coachem, ale przede wszystkim liderem, który wierzy, że nastawienie może zmienić naprawdę wiele. Dzięki odpowiedniemu podejściu nie potrzebujemy tytułów, żeby osiągać nieszablonowe rezultaty. To nasza motywacja sprawia, że możemy zarówno usprawniać pracę organizacji, jak i współtworzyć produkty, których naprawdę potrzebują użytkownicy. Uwielbiam wspierać innych w ich rozwoju, pomagać odnaleźć im drogę do osiągnięcia swoich celów, potocznie zwanych marzeniami. Pasjonuje mnie praca z zespołami i różnorodność kulturowa.

Więcej przeczytasz na stronie O nas.

POLECAJĄ NAS NAJLEPSI

O tym, że potrafimy przekazać wiedzę i doświadczenie, które mamy, świadczą najlepiej słowa współpracujących z nami osób. Więcej rekomendacji znajdziesz na naszych profilach na LinkedIn!

Współpraca z Basią i Patrycją to sama przyjemność. Dziewczyny od lat wspierają wrocławskie społeczności, takie jak np. GDG Wrocław i chętnie dzielą się wiedzą ze zwinnego świata, a co najważniejsze – robią to skutecznie. Pracując z Agile Hunters otrzymujesz zawsze aktualną i dobrze przekazaną wiedzę. 

Karol Wrótniak, Android & Flutter Developer, GDG Wrocław community lead

Agile Hunters to doświadczone trenerki, słuchaczki i mentorki. Posiadają wiedzę i praktykę potrzebną do zarządzania zespołami i zaszczepiania pasji do Scruma czy Agile w każdym środowisku. Podczas współpracy z Kiwee pokazały nam ścieżki działania, pomogły przy współpracy z klientami oraz w ulepszaniu procesów i definiowaniu nowych.

Anna Sawicka, CEO w Kiwee

Bardzo polecam współpracę z Patrycją i Basią! To doświadczone trenerki zarówno jeśli chodzi o formę warsztatów na żywo jak i online. Osobiście miałam okazję kilka razy uczestniczyć w prowadzonych przez nie wystąpieniach i interaktywnych szkoleniach i za każdym razem były one prowadzone na najwyższym poziomie. Wychodziłam z solidną porcją nowej wiedzy z danego zagadnienia, a jest to w moim przypadku nie lada wyzwanie, ponieważ już od wielu lat sama aktywnie działam w IT w agilowym świecie. Basia i Patrycja dbają także o to, aby po szkoleniach zaadresować potrzebę dalszego zgłębiania danego tematu proponując ciekawe, dodatkowe źródła wiedzy. Dzięki temu uczestnicy wychodzą z ich szkoleń z konkretnym planem działania odnośnie rozwoju w przyszłości.

Marta Stopyra, CEO w Digitally Her – w prostych słowach o IT

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 • Czy mogę zrezygnować ze szkolenia po dokonaniu wpłaty?
  • Rezygnacja ze szkolenia z pełnym zwrotem kosztów możliwa jest do 7 dni przed jego rozpoczęciem. Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie.
 • Jak długo potrwa szkolenie?
  • Szkolenie jest jednodniowe i trwa 8 godzin, zaczyna się o 9:00 i kończy o 17:00. W tym czasie wliczone jest kilka przerw 5-10 minutowych i dłuższa przerwa na obiad (45 minut).
 • Nie mam doświadczenia w IT, czy szkolenie jest dla mnie?
  • Oczywiście! Szkolenie Doskonały Scrum Master jest dla osób początkujących, takich które dopiero wystartowały (ok. roku doświadczenia) swoją przygodę w zwinnym świecie lub podjęły swoją pierwszą pracę w tej roli.
 • Pracuję jako Scrum Master już kilka lat, czy szkolenie jest dla mnie?
  • Jeśli pracujesz jako Scrum Master kilka lat, to zapewne Twoja wiedza wykracza poza ramy tego szkolenia, ale jeśli widzisz w nim szansę do swojego rozwoju – zapraszamy!
 • Dopiero zdobywam wiedzę w zakresie Scruma, jak przygotować się do szkolenia?
  • Do szkolenia nie potrzebne jest większe przygotowanie, ale na pewno przyda się znajomość Przewodnika po Scrumie.
 • Czy termin szkolenia jest gwarantowany?
  • Minimalna liczba uczestników na szkoleniu to 4 osoby, jeśli grupa się nie uzbiera poinformujemy o tym stosownie wcześniej. Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie.
 • Czy to szkolenie przygotowuje do egzaminu PSM I?
  • Egzamin PSM I wymaga dodatkowej wiedzy niż ta przedstawiona na szkoleniu – opisywany zakres obejumje rolę Scrum Mastera, zaś do PSM I należy znać także dobrze założenia innych odpowiedzialności i samego frameworku. Polecamy artykuł: Jak zdać egzamin PSM I, PSPO I lub CSM?